Folkeskoler

Her kan du se en oversigt over folkeskoler og deres kontaktoplysninger i Randers Kommune.

Asferg Skole
Østergade 2
8990 Fårup
Telefon 89 15 40 00
Asferg Skoles hjemmeside
E-mail: lene.hammerby@randers.dk

Assentoftskolen
Skolevej 14-20
Assentoft
8960 Randers SØ
Telefon 89 15 40 60
Assentoftskolens hjemmeside
E-mail: assentoftskolen@randers.dk

Blicherskolen
Haldvej 6
8981 Spentrup
Telefon 89 15 43 55
Blicherskolens hjemmeside
E-mail: blicherskolen@randers.dk

Bjerregrav Skole
Over Fussingvej 7
8920 Randers NV
Telefon 89 15 43 21
Bjerregrav Skoles hjemmeside
E-mail: bjerregravskole@randers.dk

Fårup Skole
Fårup Skolevej 5
8990 Fårup
Telefon 89 15 40 80
Fårup skoles hjemmeside
E-mail: faarupskole@randers.dk

Grønhøjskolen
Nørreled 3
Ø. Tørslev
8983 Gjerlev J
Telefon 89 15 46 60
Grønhøjskolens hjemmeside
E-mail: gronhojskolen@randers.dk

Havndal Skole
Solsikken
Søringen 3
8970 Havndal
Telefon 89 15 43 00
Havndal skoles hjemmeside
E-mail: havndal.skole@randers.dk

Hobrovejens Skole
Gethersvej 36
8900 Randers
Telefon 89 15 44 55
Hobrovejens Skoles hjemmeside
E-mail: hobrovejens.skole@randers.dk

Hornbæk Skole
H. C. Andersens Vej 1
8920 Randers NV
Telefon 89 15 42 00
Hornbæk Skoles hjemmeside
E-mail: hornbaek.skole@randers.dk

Korshøjskolen
Skolevænget 1
Harridslev
8930 Randers NØ
Telefon 89 15 47 00
Korshøjskolens hjemmeside
E-mail: korshojskolen@randers.dk

Kristrup Skole
Skolegade 4
8960 Randers SØ
Telefon 89 15 41 41
Kristrup Skoles hjemmeside
E-mail: Kristrup.skole@randers.dk

Langå Skole
Gydevej 3
8870 Langå
Telefon 89 15 40 20
Langå Skoles hjemmeside
E-mail: adm.717002@langaa-skole.dk

Afdeling - Satellitten
Telefon 89 15 59 70
Satellittens hjemmeside

Munkholmskolen
Bymarksvej 18
Stevnstrup
8870 Langå
Telefon 89 15 40 40
Munkholmskolens hjemmeside
E-mail: Munkholmskolen.717004@Munkholmskolen.dk

Nørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers NØ
Tlf. 89 15 43 80
Nørrevangskolens hjemmeside
E-mail: noerrevangsskolen@randers.dk

Rismølleskolen
Rismøllegade 15
8930 Randers NØ
Telefon 89 15 44 00
Rismølleskolens hjemmeside
email: rismoelleskolen@randers.dk

Søndermarkskolen
Skanderborggade 65
8940 Randers SV
Telefon 89 15 49 60
Søndermarkskolens hjemmeside
E-mail: soendermarkskolen@randers.dk

Tirsdalens Skole
Rs. Hougårdsvej 50
8960 Randers SØ
Telefon 89 15 41 60
Tirsdalens Skoles hjemmeside
email: tirsdalens.skole@randers.dk

Vestervangsskolen
Nålemagervej 120
8920 Randers NV
Telefon 89 15 49 50
Vestervangsskolens hjemmeside
E-mail: vestervangsskolen@randers.dk

Østervangsskolen
Dronningborg Boulevard 33
8930 Randers NØ
Telefon 89 15 44 44
Østervang Skoles hjemmeside
E-mail: oestervangsskolen@randers.dk