Udvikling, Miljø og Teknik

Her kan du finde kontaktoplysninger til afdelingerne i Udvikling, Miljø og Teknik-forvaltningen og link til de enkelte afdelingers hjemmesider.

Affald

Hjemmeside: Affald
Telefon: 8915 1617
E-mail: affald@randers.dk

Byggesag

Hjemmeside: Byggesag
Forespørgsel vedrørende byggeri

Byggegrunde

Hjemmeside: Byggegrunde
Lotte Vallentin Hoe
Telefon: 8915 1886
E-mail: byggegrunde@randers.dk

Erhvervsgrunde

Hjemmeside: Erhvervsgrunde
Alex Weinrich 
Telefon: 8915 1013
Mobil: 5156 2013
E-mail: aw@randers.dk

Klima og Energi

Hjemmeside: Klima og Energi
E-mail: klima@randers.dk

Landbrug

Hjemmeside: Landbrug
E-mail: landbrug@randers.dk

Miljø

Hjemmeside: Miljø
Find din miljøsagsbehandler her.

Natur

Hjemmeside: Natur
E-mail: natur@randers.dk

Plan

Hjemmeside: Plan
Telefon: 8915 6900
E-mail: plan@randers.dk

Randers Naturcenter

Hjemmeside: Randers Naturcenter
Gudenåvej 20
8920 Randers NV
Telefon: 8643 2537
E-mail: naturcenter@randers.dk

Vand

Hjemmeside: Vand
E-mail: vand@randers.dk

Veje og trafik

Hjemmeside: Veje og trafik
E-mail: vejeogtrafik@randers.dk

Ejendomsservice

Telefon: 8915 6969
E-mail: Ejendomsservice@randers.dk

Erhverv og Landdistrikt

Se en oversigt over medarbejderne i Erhverv og Landdistrikt og deres arbejdsområder.

Personfølsomme henvendelser

Indeholder din henvendelse til  Udvikling, Miljø og Teknik personfølsomme oplysninger (f.eks. CPR-numre og helbredsoplysninger) skal du kontakte os via Digital Post (husk at have dit NemID-nøglekort klar):

Send Digital Post til Udvikling, Miljø og Teknik.