Kontakt til Miljø og Teknik

Du kan på denne side finde alle kontakt oplysninger for Miljø og teknik.

Affald
affald@randers.dk
Tlf.: 8915 1617

Byggesag

Byggegrunde 
Sanne Boulund Clausen 
8915 1886
byggegrunde@randers.dk

Erhvervsgrunde
Alex Weinrich 
Tlf: 8915 1013    Mobil: 5156 2013
aw@randers.dk

Klima og Energi 
klima@randers.dk

Landbrug
landbrug@randers.dk

Miljø
Find din miljøsagsbehandler her

Natur
natur@randers.dk

Randers Naturcenter
Gudenåvej 20
8920 Randers NV
Tlf. 8643 2537

Plan
plan@randers.dk

Vand
vand@randers.dk

Vej og trafik
vejeogtrafik@randers.dk

Ejendomsservice
Ejendomsservice@randers.dk
8915 6969

Personfølsomme henvendelser

Har du fx spørgsmål til en konkret sag eller indeholder din henvendelse andre personfølsomme oplysninger (fx CPR-numre), kan vi kun besvare din henvendelse, hvis du sender den som Digital Post.

Alle henvendelser ang. miljø og teknikområde skal sendes til postkassen:

Affald, bolig, brand, natur, vand, varme, veje