Kontakt til Miljø og Teknik

Du kan på denne side finde alle kontakt oplysninger for Miljø og teknik.

Affald

Hjemmeside: Affald
affald@randers.dk
Tlf.: 8915 1617

Byggesag

Hjemmeside: Byggesag

Byggegrunde

Hjemmeside: Byggegrunde
Lotte Vallentin Hoe
8915 1886
byggegrunde@randers.dk

Erhvervsgrunde

Hjemmeside: Erhvervsgrunde
Alex Weinrich 
Tlf: 8915 1013
Mobil: 5156 2013
aw@randers.dk

Klima og Energi

Hjemmeside: Klima og Energi 
klima@randers.dk

Landbrug

Hjemmeside: Landbrug
landbrug@randers.dk

Miljø

Hjemmeside: Miljø
Find din miljøsagsbehandler her

Natur

Hjemmeside: Natur
natur@randers.dk

Randers Naturcenter

Hjemmeside: Randers Naturcenter
Gudenåvej 20
8920 Randers NV
Tlf. 8643 2537

Planlægning

Hjemmeside: Plan
plan@randers.dk

Vand

Hjemmeside: Vand
vand@randers.dk

Veje og trafik

Hjemmeside: Veje og trafik
vejeogtrafik@randers.dk

Ejendomsservice

Ejendomsservice@randers.dk
8915 6969

Personfølsomme henvendelser

Har du fx spørgsmål til en konkret sag eller indeholder din henvendelse andre personfølsomme oplysninger (fx CPR-numre), kan vi kun besvare din henvendelse, hvis du sender den som Digital Post.

Alle henvendelser ang. miljø og teknikområde skal sendes til postkassen:

Affald, bolig, brand, natur, vand, varme, veje